Natalija Mihajlova, rođena Ruskinja, sa svojih pet sinova otišla je iz Petrovca ​​na Mlavi i preselila se u mirno selo Zabrđe. Ovdje su krenuli na put ka zdravijem načinu života, prepuštajući se strastima prema drveću, izvorima čiste vode, šumskim gljivama i ručnom branju trave u novootkrivenom carstvu prirode unutar plodne srpske ravnice koju je stvorila ćudljiva Mlava. Imanje od 30 hektara na kojem ona i njezini sinovi žive izvor je obožavanja ove obitelji. Nadalje, Srbija je zemlja s kojom se Natalija identificira kao svojom pravom domovinom.

Natalija je Srbiju proglasila svojim osobnim utočištem u kojem je pronašla sve aspekte potrebne za zadovoljan život na selu. U publikaciji “Magazin Novosti” navodi se da Rusija gaji posebnu ljubav prema Srbiji zbog njenih raskošnih prirodnih ljepota. Zemlja se može pohvaliti zadivljujućim šumama, velikim planinama, mirnim jezerima, tekućim rijekama i izvorima čiste vode. Nadalje, Srbija je poljoprivredni raj s velikom raznolikošću biljaka i obiljem izbora zdrave hrane. Mještani su poznati po svojoj velikodušnosti i toplom gostoprimstvu, zbog čega je Srbija omiljena destinacija za Ruse.

Natalija je bila zaslužna za sadnju svih usjeva u plodnoj zemlji Mlavskog trna, a među prvima je posijala i rusku repu. Ovo povrće neizostavan je dio ruske kuhinje i ključna komponenta njihove prehrane. Cikla se također smatra vrlo zdravom namirnicom prema Nataliji koja tvrdi da je repa bila glavna namirnica u Rusiji sve do uvođenja krumpira u Europu. Obitelj je razvila sklonost repi nad krumpirom, a to se odražava i na njihov izbor hrane. Natalija, koja ima veliko imanje, odlučila je uzgajati domaću mrkvu, a ne industrijske hibride. Vrt počinje oživljavati dolaskom proljeća jer sunce obasjava gredice salate, luka, heljde i graška koji počinju nicati. Vrijedi spomenuti da Natalija i njezina djeca posebno vole grašak.

Natalija opisuje jedinstveni običaj u Rusiji gdje se sirovi grašak konzumira bez ikakvog kuhanja. Oni jednostavno uklone mahune i uživaju u slatkom okusu, što je često iznenađenje za one koji nisu upoznati s tom praksom. Biljke selen i ruta zauzimaju posebno mjesto u srcima ruskih žena, koje ih uzgajaju s nepokolebljivom predanošću i ljubavlju. Natalija objašnjava da je selen učinkovit u čišćenju crijeva od parazita, a uključivanjem u prehranu, primjerice u obliku salate, može se uvelike poboljšati zdravlje probavnog sustava. Korijen ove biljke vrlo je cijenjen zbog svojih ljekovitih svojstava, a koristi se za liječenje raznih bolesti poput hipertenzije, angine pektoris, bolesti jetre i želuca, poremećaja kostiju i paradentoze. Čak se koristio i kao osnovno oružje u borbi protiv tuberkuloze. Natalija predlaže da je idealno vrijeme za berbu ove kulture u fazi cvatnje, te je nužno izbjegavati berbu nakon tog razdoblja.

Kemikalije nisu dio zdravstvenog režima Natalije Mihajlove. Umjesto toga, oslanja se na prirodne lijekove kao što su propolis, češnjak, luk, limun i đumbir, koji djeluju kao “antibiotici” u vrijeme obiteljske bolesti. Natalija također u svoju rutinu uključuje razne čajeve, uključujući čajeve od mente, lipe, kadulje, kamilice i bršljana, koji je u Rusiji poznat pod drugim imenom, ali je visoko cijenjen zbog svojih zdravstvenih prednosti i nedostatka štetnih nuspojava. Natalija Mihajlova je prvi put u Srbiju došla zbog tetkine udaje, a tada je otkrila i ljubav prema toj zemlji, koja je i danas nepokolebljiva.