Nakon rasprodaje luka za 200 dinara u Srbiji pred Uskrs, nedavno je iz Njemačke osvanuo video koji prikazuje neočekivani artikl na polici trgovine, a sadržaj u nastavku videa je svakako mnoge gledatelje ostavio zatečenim. Video je za svega nekoliko sati postao viralan, a korisnici iz Srbije su ga počeli masovno djeliti i u nastavku sekcije za komentare možemo pronaći na stotine zanimljivih mišljenja i ideja. 

 

Na društvenim mrežama pojavio se video koji prikazuje prodaju vrećica s ostacima klipa kukuruza. Prema objavi na Twitteru, u Njemačkoj se ostaci kukuruza ne becaju tek tako, te su našli mnoge korisne stvari koje su zatim i iskoristili. Na našim područjima se ova stavka naziva različitim nazivima, uključujući “Komiljka”, “Kocanjka” ili “Čutka”, pri čemu svaka regija ima svoju posebnu terminologiju. U priopćenju se dalje navodi da se 15 komada prodaje po 8 eura, što ga čini popularnim artiklom, kojeg naša zemlja ima na izvoz.

Na Twitteru je izbila gomila pitanja i komentara, a korisnici su se pitali koja sve može biti njihova namjena i zatim su započela brojna nagađanja. Mnogi komentari bili su uglavnom pozitivni i većina njih je bila šaljivog tipa, “Da li ga stavljaju na police sa toalet papirom?” “I Njemci ga koriste za potpalu, a mislio sam da su napredniji od nas”, “Šleper kukuruza mi stoji nadohvat ruke, čovječe nisam ni znao da sam milioner” – glasili su neki od komentara.

U nastavku možemo pronaći i objašnjenje jednog korisnika, koji ističe da “kočanjka” ima niz mogućnosti za upotrebu, neki je koristi za zatvaranje određenih boca i većih galona, često se koristi za paljenje vatre, a navodno se prije koristila i struganje, te čišćenje ribe. “Čitav svoj život sam proveo na selu, samim tim sam dobro upoznat koliko kočanjka može biti korisna. Dok neki bacaju novac na raznorazne bezazlene stvari, mi koji po čitav dan vrijedno radimo smo naučili iskoristiti sve resurse koje imamo. Moja porodica skladišti kočanjku već nekoliko godina, a prvenstveno je koristimo za loženje i zbog toga smo prethodnih godina smanjili kupovinu ćumura.” – dodao je u nastavku.