U našoj kulturi duboko su ukorijenjena narodna vjerovanja koja čekaju da budu otkrivena. Ta se vjerovanja neprimjetno isprepliću s našim tradicijama, prenošenim kroz vjekove, a neka su čak isprepletena s činom darivanja. Točnije, postoji čvrsto uvjerenje da određeni darovi imaju potencijal izazvati duboku nesreću, nevolju i veliku nevolju, te se stoga nikada ne bi trebali darivati ​​drugima na izravan način. Fascinantno je primijetiti da popis ovih “zabranjenih” darova uglavnom obuhvaća predmete koji se uobičajeno razmjenjuju, što naglašava njihovu nezamjenjivu ulogu u svakoj svečanoj prigodi. Od iznimne je važnosti da se suzdržimo od poklanjanja oštrih predmeta, poput noževa, britvica, igala ili bilo kojih sličnih predmeta, našim voljenima.

Distribucija ovih konkretnih predmeta među našom zajednicom potencijalno može dovesti do sukoba i trajne štete našim međuljudskim vezama. Ključno je suzdržati se od poklanjanja ogledala i posuđa kao darova, budući da su naširoko povezani s mističnim moćima koje mogu prizvati nesreću u život primatelja. Nadalje, ako se jelo doista daje, obavezno je u svako staviti novčić, jer se vjeruje da će u suprotnom doći do neimaštine. Kako biste očuvali skladne odnose, preporučljivo je izbjegavati darivanje satova ili upaljača.

Uvriježeno je mišljenje da čin davanja ili primanja sata od muškarca inicira početak odbrojavanja do njihovog konačnog rastanka. U skladu s tim, kineski mudraci vjeruju da prihvaćanje sata simbolizira početak konačnog odbrojavanja do smrti. Smatra se da prisutnost rupčića i šalova privlači probleme i negativne osobe u život primatelja. Iako biseri mogu imati primamljiv izgled, uvriježeno je mišljenje da njihovo primanje na dar može rezultirati nepovoljnim ishodima poput bolesti i nesreće.

Ideja potječe iz veze između bisera i tuge koju doživljavaju pojedinci koji su pretrpjeli gubitak voljene osobe, što ih čini neprikladnim odabirom za obzirnu sadašnjost. Gotovina je nedvosmisleno neprikladna alternativa za dar.