Advertisement - Oglasi

Moderne renovacije kupaonica često uključuju prelazak s kade na tuš kabine zbog njihove praktičnosti i uštede prostora, a održavanje stakla na vratima tuša može biti izazovno. Iako sam bila skeptična kad mi je suprug predstavio svoju tehniku, moram priznati da je zaista učinkovita.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Uklanjanje tvrdokornog kamenca i čišćenje stakla

Iako se ocat i soda bikarbona često koriste za čišćenje, nisu uvijek dovoljni zbog problema s tvrdom vodom. Nakon dvotjednog eksperimenta, pokazalo se da su ovi proizvodi pružili samo privremena rješenja. Suprug je umjesto toga koristio tekući brisač za automobile, poput Rain X-a, koji se pokazao vrlo učinkovit u sprječavanju nakupljanja vode i prianjanja na staklene površine. Ovaj proizvod sprječava potrebu za čestom obrisivanjem nakon tuširanja i održava staklo besprijekorno.

Ako vam tekući brisač nije dostupan, možete koristiti WD-40 kao alternativu za smanjenje prianjanja vode na staklenim površinama. Ova metoda također ima odlične rezultate i pomaže u održavanju stakla u dobrom stanju.

Prakticne savjete za održavanje čistoće kupaonice

Za dugotrajnu čistoću i sprečavanje plijesni i kamenca, preporučuje se korištenje sljedeće mješavine: 2 žlice deterdženta za pranje rublja, 1 žlica alkohola, 1 šalica octa i 1 šalica tople vode. Pomiješajte ove sastojke, koristite smjesu dok je topla, i nanesite je na željene površine s osjetljivom stranom spužve. Ostavite da djeluje 5 minuta, a zatim isperite i obrišite suhom krpom ili papirnatim ručnikom.

Ovaj pristup omogućava postizanje besprijekornog sjaja na prozorima i ogledalima bez potrebe za skupim sredstvima za poliranje. Također, ova metoda pomaže u očuvanju čistoće tuš kabine i sprječava nakupljanje plijesni i kamenca. Redovno održavanje i primjena ovih tehnika može vam olakšati održavanje kupaonice i uštedjeti vam vrijeme i trud.

Za postizanje besprijekornog sjaja i održavanje čistoće u kupaonici, ova metoda može biti vaš najbolji saveznik. Da biste pripremili učinkovitu mješavinu za čišćenje, jednostavno pomiješajte 1/2 šalice vodikovog peroksida s istom količinom denaturiranog alkohola ili alternativno, votke. Dodajte žličicu deterdženta za pranje posuđa i tri šalice vode. Smjesu prelijte u bocu s raspršivačem kako biste je ravnomjerno nanijeli na sve površine tuša.

Ova formula je bez octa, što znači da neće oštetiti plastične ili silikonske dijelove vaše tuš kabine, a ne zahtijeva ispiranje ili brisanje. Redovito korištenje ove smjese, nakon svakog tuširanja, pomoći će vam da se oslobodite plijesni i kamenca bez napornog ribanja.

Za dodatnu zaštitu protiv plijesni i kamenca, možete koristiti i tradicionalni tretman sa svijećama. Nanošenjem svijeće na čiste i suhe površine, stvorit ćete sloj voska koji pomaže u sprječavanju infiltracije plijesni i prljavštine. Imajte na umu da će se ovaj sloj s vremenom istrošiti, pa ćete morati ponoviti postupak.

Ako se suočite s problemima s plijesni ili kamencom, soda bikarbona može biti korisna. Nanosite tanak sloj sode bikarbone na zahvaćena područja i ostavite da djeluje. Za pucotine na zidovima tuša, prskajte ocat i temeljito ribajte. Ako plijesan ne nestaje, izbjeljivač može biti neophodan. Uvijek osigurajte dobru ventilaciju i nosite zaštitne rukavice prilikom čišćenja.

Umjesto da se oslanjate na skupe proizvode, ove metode mogu vam pomoći da postignete savršeno čiste staklene površine i da održite svoj tuš u vrhunskom stanju, uz minimalan trud i troškove. S ovim jednostavnim trikovima, vaš tuš će izgledati kao nov.

PREUZMITE BESPLATNO!

KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo