Čovjek kaže kako se njegov sinčić igrao na travnjaku i odjednom na njega pojuri pas koji je bio tu. Mislio je kako će pas da uhvati dijete i pretrnuo je od straha. Ali otac je ubrzo shvatio o čemu se zaista radi jer je pas skočio i zavcvilio.

Otac se pitao šta se dešava?

Shiloh , pas je vidio zmiju otrovnicu kako ide prema djetetu i gotovo je uspjekla da dohvati dijete za stopalo. Pas je uhvatio zmiju na vrijeme a ona ga je ujela za vrat.

Čovjek je morao skinuti ogrlicu jer je vrat naticao jako brzo. Ne smije ni pomisliti šta bi se desilo da psq nije bilo tu. Dijete sigurno neboi preživjelo ujed zmije.

Pas Siloh je sada heroj njihove porodice i sve više vremena provdi sa djetetom.ž

Pogledajte video snimak:

BONUS ČLANAK: Alkalna dijeta koja traje samo mjesec dana po savjetu nutricioniste: Popravlja vam se zdravlje, a ujedno umanjuju kilogrami

 
Alkalna dijeta može biti prikladna za pojedince koji žele smršaviti iz zdravstvenih razloga ili one koji žele poboljšati izgled. Ovaj pristup prehrani temelji se na premisi da hrana koju unosimo može utjecati na pH razine tijela, čime utječe na naše cjelokupno zdravlje.

Dijetetski pristup naglašava konzumaciju hrane koja potiče alkalno okruženje u tijelu, uključujući svježe voće, povrće, orašaste plodove i mahunarke, dok se izbjegavaju kisele opcije poput mesa, prerađene hrane i rafiniranih šećera. Prema riječima nutricionistice Branke Mirković, cilj je smanjiti upale, povećati razinu energije i potencijalno spriječiti određene bolesti.

Prema riječima Branke Mirković, u roku od mjesec dana ljudi mogu očekivati ​​da će izgubiti 5-8 kilograma uz istovremeno poboljšanje stanja kože, kose i noktiju, učvršćivanje mišića i, što je najvažnije, poboljšanje cjelokupnog zdravlja. Ova je dijeta osmišljena kao univerzalna i može se prilagoditi široj demografiji žena. Muškarcima koji žele zajedno sa svojim partnericama sudjelovati u potrazi za vitkijom tjelesnom tjelesnošću savjetuje se povećanje preporučenog unosa hrane za 30-50 posto.

Prema riječima našeg sugovornika, dijeta se prvenstveno sastoji od alkalne hrane. Od dozvoljenog povrća spadaju kelj, kupus, brokula, cvjetača, špinat, blitva, male količine luka i češnjaka, rotkvice, bundeva, korabica, šparoge, razna zelena salata, paprika, rajčica te začinsko bilje poput peršina, lista celera, majčine dušice , i vlasac. Osim toga, sve vrste voća mogu se konzumirati u dopuštenim porcijama.

Maslinovo ulje i sezamovo ulje posjeduju ljekovita svojstva i preporučuju se za upotrebu u oblogama. Preporučljivo ih je mjeriti čajnom žličicom u koju stane pet grama ulja. Posuđe treba soliti umjereno. Za metode kuhanja poželjna je kratka termička obrada kao što je kuhanje, kuhanje na pari ili pečenje u pećnici. Bitno je da povrće zadrži hrskavu teksturu, pružajući ugodan osjećaj kada se zagrize. Kod pripreme kupusa i kelja preporuča se izvaditi rebra jer je potrebno duže vrijeme kuhanja u odnosu na lišće, savjetuje nutricionistica.

Jelovnik

Doručak

Prijedlog 1: Navečer po 1 žličicu chia sjemenki, lanenih sjemenki i mekinja potopiti u 1,5 dl kiselog mlijeka ili jogurta. Nakon buđenja ovu smjesu pomiješajte s 2 žlice odmrznutih malina, kupina ili borovnica.
Preporuka 2: Dva do tri puta tjedno uzmite dva kuhana jaja, kiselo mlijeko ili 100 grama mladog sira uz 100 grama svježeg povrća. Preporuka 3: Dvije žlice tune pomiješajte sa zelenom salatom.

Međuobrok

Otprilike tri do četiri sata nakon doručka konzumirajte mješavinu raznog voća težine od 150 do 200 grama ili jednu vrstu voća.

Ručak

Modificirajte izvore proteina tijekom tjedna.

Preporuka 1: 120 grama pilećeg filea. Preporuka 2: 100 grama junećeg buta (konzumirati najmanje jednom tjedno). Preporuka 3: 100 grama plave ribe ili 150 grama bijele morske ribe. Preporuka 4: 2 jaja (ako nisu konzumirana tijekom doručka). Preporuka 5: 150 grama mladog sira. Prijedlog 6: Jedan do dva dana u tjednu treba odrediti kao dan bez mesa; u ove dane jedite ili 200 grama kuhanog krumpira s ljuskom ili 100 grama kuhanog graha ili leće.

* Koristite 5 grama maslinovog ulja kao preljev.

Uz bjelančevine, preporučuje se unos 200 grama svježeg povrća u obliku salate uz 200 grama kuhanog povrća, pojačanog sa 5 grama (jedna žličica) ulja.

Večera se konzumira najkasnije do 18 sati.

  • Prijedlog 1: Porcija salate uz jelo od termički obrađenog povrća i 150 grama raznog voća ili jednu bananu.
  • Prijedlog 2: Tanjur s blitvom u kombinaciji s krumpirom i malom narančom.
  • Prijedlog 3: Jelo od nasjeckane cikle i 100 grama svježeg sira.
  • Prijedlog 4: Porcija pečene bundeve malo začinjene cimetom.
  • Prijedlog 5: Tanjur salate upotpunjen 100 grama sira.
  • Prijedlog 6: Kuhani krumpir poslužen s jednom rajčicom.
  • Prijedlog 7: Tanjur od brokule, mladog sira i rajčice.
  • Prijedlog 8: Zdjelica juhe od bundeve.
  • Prijedlog 9: Porcija juhe od raznih vrsta povrća.
Preporučujemo