Kršenje određenih modnih standarda predstavlja veliki problem u današnjem svijetu, što rezultira štetnim utjecajima na samopouzdanje. Konstantno bombardiranje slikama koje prikazuju kirurški poboljšane slavne osobe zamagljuje razliku između autentičnosti i umjetnosti, uzrokujući da se pojedinci zapitaju jesu li te figure prava ljudska bića ili obične plastične lutke. S vremenom se ovaj idealizirani koncept ljepote postupno pretvara u općeprihvaćen standard. Brojni poznati pojedinci postali su žrtve njegovog utjecaja.

Unatoč činjenici da se približavaju zapaženoj osamdesetoj godini života, kultne ljepotice poput Snežane Savić uspijevaju izbjeći pritisak društva i zadržati svoj prirodni izgled. S druge strane, brojne zrele žene, među kojima je i Ana Bekuta, odlučuju prkositi svojim godinama i poprimiti gotovo izmišljen izgled, što je naišlo na brojne kritike. Cijelo njezino postojanje bilo je neprekidna borba za dobivanje priznanja za njezinu vještinu, a ne samo za njezinu konvencionalnu privlačnost, koja se može usporediti s kriterijima koje su postavljale cijenjene manekenke i glumice kroz stoljeća.

Iako ima onih koji bi mogli pomno promatrati njezine pokušaje pjevanja, ističući mnoštvo razočaranja, ne može se poreći da je učinkovito učvrstila svoju poziciju uspješne izvođačice. Snežana, poznata po nepokolebljivom ponosu i dostojanstvu, cijeli je život važila za pravu damu. Nikada nije kompromitirala svoju istinsku prirodu prihvaćanjem umjetnih fasada ili iskorištavanjem same sebe, što ju je izdvajalo od mnogih njezinih vršnjaka.

Ipak, neki se još uvijek prisjećaju provokativnih scena koje su u to vrijeme izazvale brojne rasprave i kritike. Otvoreno je priznala da su njezina djeca trpjela sram i zadirkivanje u školi zbog njezinih izbora, no ipak je dragovoljno žrtvovala dio vlastitog dostojanstva u potrazi za umjetničkim uspjehom, što je odluka koju i dalje visoko cijeni.