Meksička kuhinja s razlogom je visoko cijenjena među pravim znalcima, a “mali tacosi” su među njezinim istaknutim karakteristikama. Ova kuhinja je na našim prostorima stekla popularnost zbog sličnosti sa srpskom kuhinjom, odnosno obilne upotrebe tijesta, mesa i začina.

Popularno jelo poznato kao taquitos uključuje tortilju koja se zarola i puni mesom, a zatim se prži u ulju zagrijanom na visokim temperaturama. Pojavljujući se u kuharicama početkom 1900-ih, taquito, poznat i kao “mali taco”, brzo je stekao popularnost u Sjedinjenim Državama kao uobičajena ulična hrana. Kada se radi nadjev za taquito, uobičajeno je da se zajedno s mesom dodaju različiti sirevi. Tipično, piletina ili govedina su preferirani izbor mesa. Mogućnosti popratnih umaka su brojne, a najčešće se koriste kiselo vrhnje i dobro poznati guacamole umak. No, ima prostora za eksperimentiranje s drugim umacima poput čilija, slatke paprike, suhih začina i začinskog bilja.

Kada je riječ o taquitosima, treba imati na umu nekoliko ključnih stvari. Čvrsto smotani u tortilju, ovi mali zalogaji obično su punjeni mesom, sirom i raznim začinima. Važno je osigurati da tortilja bude hrskava i zlatnosmeđa kada je kuhana, što se može postići prženjem ili pečenjem. Osim toga, dodaci kao što su guacamole, salsa i kiselo vrhnje mogu svakom zalogaju dati dodatni okus.

Preporučljivo je koristiti 60 grama brašna, po mogućnosti kukuruznog. Jedna vrećica praška za pecivo. U ovom receptu postoje točno dvije žličice soli. Potrebna količina maslaca je 100 grama. Da biste napravili ovaj pripravak, pomiješajte točno 200 mililitara vode koja nije ni prevruća ni prehladna. Zauzeti ili dovršiti prazan prostor ili spremnik. Količina pilećih prsa o kojoj se govori je 400 grama.

Za izradu umaka: Jedna porcija kiselog vrhnja, izmjerena kao količina koja stane u standardnu ​​čašu. Dodajte malo soli i crnog papra po svom ukusu. Po potrebi dodajte ulja u tavu. Ovo se jelo može pripremiti s raznim sastojcima, ali neki izborni dodaci mogu uključivati ​​čili u prahu ili druge suhe začine za dodatni okus. Za kremastu teksturu možete dodati majonezu, a vlasac i slatka crvena paprika mogu dati dašak boje i svježine. Naravno, začiniti solju i paprom uvijek su obavezni uz svako jelo.

Priprema: Da biste napravili fino i glatko tijesto, započnite sipanjem brašna (obično kukuruznog) zajedno sa soli i praškom za pecivo u zdjelu. Dodajte maslac sobne temperature i počnite mijesiti smjesu. Postupno dodajte vodu, malo po malo, dok tijesto ne dobije željenu gustoću. Tijesto poravnajte valjkom dok ne postane tanko, slično kao palačinke. Nastavite s rezanjem spljoštenog tijesta u okrugle ili trokutaste oblike.
Započnite tako da narežete piletinu na tanke trakice i zatim dodate začine po želji. Zagrijte malo ulja u tavi i pržite pileće trakice dok ne porumene hrskavo s obje strane.

Da biste napravili pileću roladu, uzmite odrezani komad tijesta i na jedan kraj stavite začinjeni štapić piletine. Dodati malo kiselog vrhnja i zarolati tijesto kao palačinku. Kako se tijekom kuhanja ne bi raspao, probodite ga čačkalicom na jednom do tri mjesta. Pecite rolat dok ravnomjerno ne porumeni sa svih strana. Za ugodan prilog preporuča se poslužiti ovo jelo s umakom od kiselog vrhnja. Po želji se mogu dodati i začini za poboljšanje okusa.

Preporučujemo