Krajem lipnja Nemanja Gudelj, nogometaš “Seville” i suprug potomka pjevačice Svetlane Ražnatović, napravio je značajan iskorak podvrgavši ​​se presađivanju kose. Nakon oporavka od zahvata, rezultati su stigli i nisu ništa manje nego fenomenalni! Supruga Anastasija, koja se zbog profesionalnih obaveza i perspektive karijere preselila u Španjolsku, bila mu je najveća navijačica i značajna podrška tijekom cijelog procesa.

Početkom ljeta nogometaš je otišao u uglednu kliniku u Turskoj. Ondje je prošao temeljita testiranja i procjene. Odobrenje za zahvat dobio je tek nakon konzultacija s renomiranim liječnikom. Bio je transparentan o cijelom procesu, otkrivši sve detalje na svojoj Instagram platformi. Nemanja se nakon nekoliko mjeseci ponovo pojavio na terenu s novom, kratkom frizurom koja je podsjećala na klasični muški stil. Obožavatelji i obožavatelji njegova rada jednoglasno su se složili da mu ovaj novi izgled pristaje bolje od svih prethodnih. Tijekom sljedećih tjedana kosa mu je postala gušća, a unatoč tome što je bio u braku, žene su primijetile činjenicu da je postao mnogo bolja osoba.

Posljednji igrački nastup Nemanje izazvao je val komentara na društvenim mrežama. Među tim komentarima prevladava mišljenje da ga je Nemanjina transplantacija transformirala u novu osobu i da je njegova odluka da se podvrgne transplantaciji najbolja koju je mogao donijeti. Ova je godina za Nemanju Gudelja bila ispunjena značajnim i nezaboravnim događajima, od kojih su neki bili radosni i lijepi. Među vrhuncima su njegove zaruke, a zatim i brak s partnericom Anastasijom Ražnatović. No, bilo je i teških trenutaka kada mu je mlađi brat ležao u bolnici, a njegova djevojka doživjela gubitak djeteta. Unatoč tim izazovima, nogometaš je iz tih situacija izašao s još većom snagom i otpornošću.

Podrijetlo transplantacije kose je tema o kojoj se naširoko raspravlja. Identitet prve osobe koja je izvršila ovaj zahvat ostaje nejasan i predmet je nagađanja. U 19. stoljeću, kada estetska kirurgija još nije bila široko prihvaćena, Nijemci i Japanci bili su pioniri u tom području. Naime, 1882. godine student medicine koji je radio s profesorom Domom Ungerom u Bavarskoj izveo je uspješnu transplantaciju kose s jednog dijela vlasišta na drugi. Profesor Unger bio je entuzijastičan, izjavivši da će gubitak kose uskoro postati prošlost, a presađivanje kose norma.

Iako je trošak provođenja ovog eksperimenta bio pretjeran, njegov se uspjeh ne može kvantificirati. Ipak, tijekom industrijske revolucije, gdje je veći fokus bio na ulaganju u strojeve, a ne u radnu snagu, ovaj koncept nije u potpunosti prihvaćen. Tijekom 1950-ih u Sjedinjenim Državama praksa presađivanja kose ponovno je postala relevantna tema. Kako je estetska kirurgija napredovala, postupno su uvodene sve novije i naprednije tehnike.

Preporučujemo