Stoljećima su se živopisne zelene biljke smatrale značajnim sastavnicama feng shuija, prastare kineske discipline uređenja prostora. Smatra se da ove biljke djeluju kao moćni iscjelitelji u domu, sposobne eliminirati negativnu energiju dok privlače pozitivne vibracije. Posebno cijenjene u ovoj praksi su neke biljke poput Crassula ovata, koja je poznata pod nekoliko imena uključujući japansko drvo, dolarovo drvo, parać ili jednostavno crassula.Krasula potječe iz Južne Afrike, a često je nazivaju stablom novca zbog svojih listova koji nalikuju sitnim novčićima i simboliziraju bogatstvo i obilje.
Briga za ovu biljku prilično je jednostavna; međutim, poduzimanje određenih koraka je ključno kako bi se osiguralo da ostane živahan i zdrav. Budući da ova biljka uspijeva na sunčevoj svjetlosti, treba je postaviti na dobro osvijetljeno mjesto gdje ima dovoljno svjetla, ali ne na izravnoj sunčevoj svjetlosti, kako bi se spriječilo oštećenje lišća.
Osim toga, krasula uspijeva u suhim uvjetima, zbog čega je ključno spriječiti prekomjerno zalijevanje; tipično, zalijevanje svaka dva tjedna je dovoljno, iako može biti potrebno malo više tijekom ljeta.
Kako biste u potpunosti iskoristili mogućnosti ove biljke u skladu s feng shui načelima, preporučljivo je stablo novca postaviti desno od glavnog ulaza. Smatra se da ovaj položaj, prema feng shui vjerovanjima, poziva energiju bogatstva u vaš dom i potiče prosperitet.
Bez obzira na vaše stajalište o feng shuiju, biljke poput crassule u vašem domu mogu imati brojne korisne učinke. Ne samo da biljke oplemenjuju vaš prostor prirodnom ljepotom i osjećajem svježine, već i zrače pozitivnom energijom koja vam može podići raspoloženje i poboljšati cjelokupni ambijent. Nadalje, ove biljke pridonose pročišćavanju zraka, njeguju zdravije okruženje bez ikakvih rizika i opasnosti.
BONUS TEKST:
Jeste li ikada razmišljali o opsegu našeg znanja o snovima? Tisućama godina snovi osvajaju čovječanstvo i unatoč napretku znanosti, i dalje su jedna od najdubljih enigmi ljudskog uma. Intrigantan aspekt snova je da ih pojedinci zaborave do 95% ubrzo nakon buđenja. Što objašnjava ovo? Ključni razlog je to što je moždana aktivnost odgovorna za pamćenje znatno smanjena tijekom REM faze spavanja, gdje se odvija većina snova.
Snovi često sadrže razne simbole i metafore, što dodatno povećava njihovu složenost i čini ih težima za tumačenje. Prevladavajuća tema u snovima, poput pada, može predstavljati osjećaj gubitka kontrole u nečijem budnom životu. Dodatno, neki istraživači predlažu da sanjanje služi kao mehanizam za naš mozak za obradu informacija i emocija koje doživljavamo tijekom dana. Značajno je da se pojedinci koji su bili slijepi od rođenja također bave sanjanjem; međutim, njihovi snovi uglavnom uključuju zvukove, mirise, taktilne senzacije i emocije.
Intrigantan aspekt snova je da ljudi trenutno sanjaju u boji, ali to nije uvijek točno. Studije provedene 1940-ih i 1950-ih godina pokazale su da je većina pojedinaca u to vrijeme imala crno-bijele snove, što je fenomen povezan s prevladavanjem crno-bijelih televizora. Nasuprot tome, u današnjem svijetu gdje boje igraju vitalnu ulogu u našim svakodnevnim iskustvima, većina pojedinaca sada sanja u boji.
Još jedna zadivljujuća tema u carstvu snova je lucidno sanjanje. U tom stanju pojedinac shvaća da sanja i može utjecati na napredovanje sna do određenog stupnja. Ova praksa nije samo zanimljiva, već je također pokazala svoju učinkovitost u rješavanju noćnih mora i poboljšanju kreativnog razmišljanja.
Snovi nas uranjaju u carstvo u kojem linije koje razdvajaju stvarnost od mašte postaju nejasne, nudeći osebujno iskustvo koje ostaje predmetom fascinacije i istraživanja. Stoga, kada se sljedeći put probudite, pokušajte se prisjetiti svojih snova – možda vam vaš um pokušava priopćiti nešto značajno.