Štitna žlijezda je mali organ leptirastog izgleda koja je smještena u našem grlu a koja ima jako važnu funkciju a to je regulacija hormona. Mnogi imaju problema sa štitnom a svoje iskustvo je podijelila i poznata pjevačica.

Jelena Jovičić je renomirana pjevačica poznata publici po svojim estradnim i televizijskim nastupima. Nedavno je progovorila o svojim zdravstvenim izazovima, posebice vezanim uz štitnjaču. Njezino putovanje s bolešću počelo je skromno, vođena željom da preuzme kontrolu nad vlastitom dobrobiti. Uključivanje redovitih pregleda u njezinu rutinu postalo je bitno; međutim, jedna od tih procjena otkrila je nepredviđeni razvoj događaja: promjene u njezinoj štitnjači, karakterizirane nepravilnim oblikom i prisutnošću čvorova koji su zahtijevali daljnje promatranje.
- Nakon daljnjih pregleda, liječnici su identificirali njezino stanje kao Hashimotov sindrom, autoimuni poremećaj koji utječe na štitnu žlijezdu. Informirana je da, u tradicionalnom smislu, nema lijeka za ovu dijagnozu; umjesto toga nužna je terapija održavanja, koja u njezinu slučaju uključuje doživotni režim dvostrukih doza selena. Iako je ozbiljnost ove informacije odjeknula u njoj, ostala je pribrana i znatiželjna. To ju je navelo da istraži alternativne mogućnosti liječenja koje bi mogle pružiti dodatnu podršku njezinom tijelu. Tijekom seanse koju je prenosila televizija, njezino je zanimanje pobudio intervju s liječnikom specijalistom alternativne medicine.
Rasprava je bila usmjerena na prirodne terapije usmjerene na liječenje ženskih hormonalnih poremećaja, posebice onih povezanih s neplodnošću i problemima sa štitnjačom. Među raznim temama, doktorica je spomenula prirodnu mješavinu koja se koristi kao dopunsko liječenje, posebice kod Hashimotove bolesti. Jelena je zapisala recept, pripremila smjesu i odlučila promatrati reakciju svog tijela. Sljedeće dvije godine marljivo je slijedila ovaj prirodni režim, poštujući predložene intervale u terapiji. Istodobno se redovito konzultirala sa svojim liječnicima i pratila rezultate. Nakon nekoliko mjeseci dogodio se neočekivani razvoj događaja – čvorići su se počeli smanjivati.
Liječnici koji su pratili njezin slučaj izrazili su svoje čuđenje jer takav napredak nije očekivan u nedostatku tradicionalnog liječenja. Unatoč tome što su je savjetovali da ne koristi “neprovjerene metode”, Jelena je odlučila poslušati vlastitu intuiciju. Uvjerena je da sve dok preparat nije štetan postoji mogućnost njegove primjene. S tim u vezi, posebnu inspiraciju pronašla je u riječima glumca Laneta Gutovića, koji je istaknuo: „Što ne može boljeti, može koristiti“. Ova jednostavna ideja poslužila joj je kao vodilja kroz cijeli proces. Formulacija prirodne mješavine sadržavala je terapeutske komponente priznate po svojim blagotvornim svojstvima.
Količina meda od pola kilograma, uključujući i saće, poznata je po svojim protuupalnim i imunomodulatornim svojstvima. Dodatno se koristi pola litre čistog alkohola koji pomaže ekstrahirati aktivne spojeve iz biljnih komponenti, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans. Pola litre svježe aloe vere, biljke poznate po svojim regenerativnim i umirujućim svojstvima, kombinira se s litrom crnog vina, bogatog antioksidansima koji potiču cirkulaciju i pomažu u detoksikaciji. Svi sastojci, uključujući i saće, dobro se izmiješaju prije nego što se prebace u staklenu posudu.
Radi zaštite smjese od svjetlosti, staklenka se izvana obloži aluminijskom folijom. Ovaj pripravak se čuva u hladnjaku sedam dana, pri čemu se povremeno promućka, a potom dozira u manje bočice radi lakšeg korištenja. Priprema je jednostavna: uzima se jedna žlica ujutro na prazan želudac i druga navečer, uz savjet da se osoba suzdrži od jela najmanje 30 minuta prije i nakon uzimanja kako bi se poboljšala apsorpcija. Jelena ne tvrdi da je to bilo čudesno izlječenje; međutim, to je dovelo do značajnog poboljšanja za nju na osobnoj razini. Njezino se stanje stabiliziralo, laboratorijski nalazi pokazali su poboljšanje, a liječnici su bili prisiljeni priznati jasnu promjenu.
On ovo postignuće pripisuje kombinaciji tradicionalne medicine, marljivog praćenja i prirodne podrške. Osim fizičke transformacije, istaknula je važnost emocionalne otpornosti koju je stekla ustrajnošću i neodustajanjem od vjere u sebe. Njezin osjećaj ponosa dolazio je iz njezine sposobnosti da vjeruje svom tijelu i slijedi svoje instinkte. Sada njezina priča služi kao izvor inspiracije za druge žene koje se bore s Hashimotom ili sličnim stanjima.
Naglašava da nisu sva rješenja univerzalno primjenjiva; međutim, kombinacija informacija, ustrajnosti i povjerenja u proces može polučiti rezultate iznad naših očekivanja. Kada se prilagodimo tijelu i pružimo odgovarajuću podršku, ono često posjeduje urođenu sposobnost da se nosi s izazovima – razumijevanje koje medicinska znanost može priznati tek u kasnijoj fazi.