Možda ste u nekom trenutku doživjeli situaciju da perilica rublja nije učinkovito očistila rublje, pa je umjesto ugodnog zaudarao neugodan miris. Povremeno perilica rublja možda neće pravilno očistiti odjeću, ostavljajući neugodan miris. Bitno je provjeriti radi li grijač ispravno, a ako radi, istražite druge moguće uzroke problema. Moguće je da problem s vašim rubljem nije samo zbog neispravnog stroja. Česta je pojava da pojedinci, osobito žene, koriste pretjeranu količinu praška ili omekšivača prilikom pranja rublja. Nažalost, stroj ga ne može temeljito isprati, što rezultira nakupljanjem ostataka unutar tkanine. Kao rezultat toga, umjesto svježeg mirisa, često se dobije neugodna i nečista aroma.

Važno je uzeti u obzir vrstu rublja koje perete, kao i je li tkanina predviđena za korištenje omekšivača. Omekšavanje nije opcija za svaku vrstu tkanine. Osim toga, ako se odlučite prati sintetičke materijale, najbolje je u potpunosti izbjeći korištenje omekšivača. Proizvođači trapera imaju nepokolebljiv stav o korištenju omekšivača za rublje, nikada se ne smije dodavati traperu. Razlog tome je taj što omekšivač uzrokuje istezanje i širenje tkanine, što dovodi do bržeg gubitka boje tijekom ciklusa pranja.

Predložena učestalost pranja traperica možda neće odgovarati svima. Međutim, savjetuje se da, ako odlučite odstupiti od ove preporuke, idealan vremenski okvir za pranje trapera bude svaka 2 do 6 mjeseci. Taj vremenski okvir ovisi o tome koliko često nosite traperice, kao i o jedinstvenim karakteristikama vašeg tijela. Prisutnost nakupljene prljavštine unutar perilice potencijalni je krivac za neugodne mirise u rublju, a tome se može pripisati i pojava bijelih mrlja na odjeći.

Kako biste izbjegli ovaj scenarij, pridržavajte se nekih jednostavnih smjernica za održavanje. Nakon svakog ciklusa pranja preporuča se odmah ukloniti sve predmete iz stroja. Nakon svakog pranja važno je ukloniti sve zaostale ostatke deterdženta s gume koja okružuje vrata. Važno je osigurati da se odjeljak za deterdžent redovito održava suhim. Za dezinfekciju stroja preporuča se jednom mjesečno pustiti ga “na prazno” kombinacijom octa i deterdženta.

Postoji još jedna tehnika koja može produžiti miris vašeg opranog rublja do sedam dana. Preporučljivo je suzdržati se od dodavanja omekšivača na početku procesa pranja. Umjesto toga, preporučuje se pričekati da stroj završi prvi ciklus pranja i tek tada dodati omekšivač nakon što je stroj uzeo vodu za sljedeći ciklus. Ako želite jači miris, ovaj ćete rezultat postići ostavljanjem više omekšivača u odjeći. Ipak, budite oprezni jer ostaci omekšivača koji daju pojačanu aromu mogu nadražiti vašu kožu.

Preporučujemo