Oni koji pripadaju malo starijim generacijama jako dobro se sjećaju njenog lika i uloga koje je ostvarila u domaćim serijama i filmovima. Danas govorimo o životu glumice Stanislave Pešić.

Stanislava Pešić postala je poznata po ulozi u TV emisiji Kazalište u kuće. Dok je odrastala u ugodnom beogradskom okrugu Tašmajdan, tijekom ranih godina susretala se s raznim poteškoćama. Svoje djetinjstvo smatra živahnim duhom i ambicioznim ciljevima. Kao mlada sama je bila domaćin natjecanja u boksu i hrvanju, što je često rezultiralo ozljedama. S osmijehom se prisjeća dana koji su bili obilježeni ozljedama i ogrebotinama, doživljava ih kao primjere svoje mladosti.
- Utjecaj njezine bake iz Zaječara bio je značajan u određivanju osobnog razvoja Stanislave, koji je uključivao prenošenje suštinskih vrijednosti na nju. financijska ograničenja sprječavala su njezina oca da joj daje ekstravagantnu hranu poput meda ili drugih užitaka; zbog toga su njihovi obroci često bili pohani svinjskom mašću. Povremeno bi Stanislava i njezine sestre bile zbunjene dječjim uživanjem u medu. Posebno simpatičnu šalu izvela im je baka, koja je zbog topline povećala količinu masti za oko 30% koju su mazale na kruh i uživale djevojčice dok su slušale bakinu priču.
Kako je popularnost Stanislave rasla ulogom u televizijskoj emisiji Kazalište u kuće, postala je modna figura, što je dovelo do toga da su žene u Jugoslaviji oponašale njezinu frizuru i modne odabire. Strahovit uspjeh serije natjerao je vozače kamiona da dijele njezine fotografije, dok su vojnici objavljivali slike njezine suputnice Ljiljane Lašić. Godine 1992. Stanislava je dobila po život opasnu dijagnozu raka. No, unatoč teškim okolnostima, ipak se posvetila glumi i svoju posljednju ulogu ostvarila u predstavi Dugo putovanje u noć. Tijekom borbe s bolešću bilježila je svoje misli u dnevnik.
U ovom djelu otvoreno je priznala svoje brige, nade i ljubav prema svojoj djeci; često bi im se obraćala u trenucima potrebe. Nakon što je bolovala od raka u svojim poznim godinama, preminula je 20. studenog 1997. Ostavila je trajan trag i njegovana sjećanja koja će biti s njezinom publikom u doglednoj budućnosti.
BONUS:
Znate li da u životinjskom carstvu postoje različite vrste očiju koje imaju intrigantan odnos s našim zdravljem i osobnošću? Studije su pokazale da boja očiju može utjecati na način na koji doživljavamo bol i na količinu koju imamo. Rezultati pokazuju da ljudi sa svjetlijim očima, poput plavih ili zelenih, imaju veću sklonost toleriranju boli. S druge strane, osobe s tamnijim očima imaju brži fizički odgovor i bolje reagiraju na podražaje, a to se posebno odnosi na njih u sportskim situacijama.
Osim toga, iridologija, koja je oblik alternativne medicine, tvrdi da specifični uzorci i nijanse unutar šarenice, šarenog dijela oka, mogu ukazivati na sklonost različitim zdravstvenim problemima, uključujući probleme s probavom, visoki krvni tlak ili emocionalni stres. Osim toga, oči osobe mogu značajno opisati njezine karakteristike osobnosti. Za one s tamnijim očima često se smatra da imaju ozbiljniji i tajanstveniji izgled, dok se za one sa svjetlijim očima obično smatra da imaju privlačniji i ljubazniji izgled.
Osim toga, ključno je prepoznati da se proces starenja ljudskog oka razlikuje od procesa starenja ostatka tijela. Dok se koža i mišići lica mogu razvijati tijekom vremena, dimenzije i oblik očiju ostaju nepromijenjeni tijekom života. Ovaj fenomen je uzrokovao izjavu da oči imaju funkciju “kanala za dušu” koji pruža značajne informacije o našim emocijama i općem blagostanju, te se informacije otkrivaju bez potrebe za izgovorenim riječima.