Postoje pojedinici koji uživaju u tome da budu zli i pakosni prema ljudima i možda i vi u svom okruženju imate takvu osobu. U nastavku pročitajte jedan mudar savjet.

Sve nam se češće događa da se blago uzrujamo nečijim postupcima. To je naša astrologija, to je godina u kojoj živimo. Međutim, ako stalno doživljavamo puno ljutnje, trebali bismo to ozbiljno razmotriti. Danas možete gajiti razne zamjerke i zamjerke: prema koroni, nekome, događaju ili sebi. Instinktivan i uobičajen odgovor na prometne gužve, šefove zahtjeve koji su neprirodni i kolege koji ne poštuju, izgubljen slučaj… je ljutnja. Ali… Određena doza ljutnje neophodna je, smatraju psiholozi, kako bi se prevladale razne svakodnevne tegobe i problemi, ali kada je taj izraz agresivan, ne samo da krši društvene norme, već zadire i u zakon, pa ako hoćete i u zdrav razum.
- Nije praktično, a vjerujem da nije ni korisno, grditi svakoga zbog koga gubite živce ili zbog kojeg ste neprestano razdraženi. Pojedinci još uvijek teško kontroliraju svoj bijes, prije svega je važno za pojedinca, ali i za okolinu, da konačno nauče kako tu emociju iskazati na pravi način. To ne znači da ljutnju treba potpuno potisnuti: njezino nakupljanje može dovesti do značajne emocionalne napetosti, što može rezultirati pravim izljevom ljutnje. Pasivna ljutnja je uobičajena, pokazuju je oni koji su ljuti, a da zapravo ne izražavaju svoje emocije. Još uvijek pokušavaju djelovati s normalnom smirenošću u društvu, unatoč nedostatku vanjskih pokazatelja njihovih emocija.
Također, strah od neuspjeha, kao i nesigurnost, uzrokuje ljude da se ponašaju na ovaj način. Stručnjaci također vjeruju da su uzroci povezani s obrazovanjem. Benjamin Franklin: Sve što započne s ljutnjom na kraju će dovesti do sramote. Buka i nepristojno ponašanje tijekom razgovora s drugom osobom pokazatelji su istinskog agresivnog bijesa. U najekstremnijim slučajevima, vidjeli smo to mnogo puta (s razornim rezultatima).), ljuta osoba uništava sve oko sebe. I verbalno i fizički, kao rezultat nedostatka kontrole nad sobom. U ovom slučaju pomoć stručnjaka i zakona je imperativ.
Ako svoje nezadovoljstvo izrazite riječima, ali pazite da ne nanesete bol osobi s kojom razgovarate – imate kontrolu nad svojim bijesom. Ova vrsta emocionalnog rasuđivanja i ponašanja jedini je prikladan način rješavanja ljutnje i ljutnje. Pokazujete da povređujete druge, ali i sebe. upravljanje GNJEVOM Smanjenje emocionalnog odgovora i povećano fiziološko uzbuđenje povezano s ljutnjom vaš je primarni cilj. Stručnjaci se slažu da je štetna legenda da je korisno iskaljivati bijes, koju su neki ponavljali kako bi opravdali svoju agresiju. Studije su pokazale da ovo ne rješava spornu situaciju u svim slučajevima, već može dovesti do ljutnje koja ne smiruje ni ljutitu osobu ni osobu koja je ljuta.
Zbog toga je važno razumjeti uzroke vlastite ljutnje, to će vam omogućiti da razvijete metodu izbjegavanja spora, a da pritom zadržite određeni stupanj ozbiljnosti. Umjesto da psujete, psujete (nevjerojatno da se to koristi i u Skupštini!), vičete kako je sve strašno, trebate vjerovati da nije smak svijeta i da vašem bijesu neće biti rješenja. Ne ponašajte se racionalno, ne opravdavajte svoj bijes, ne sramotite ljude i ne tjerajte ih od sebe, posebno one koji su uvijek oko vas, koji su spremni pomoći. Suočite se s problemom s povjerenjem i vaš će bijes s vremenom nestati.
STRPLJENJE je čin spašavanja. Kada prepoznate da osjećate vrućinu, duboko udahnite, ostanite mirni na trenutak; ne govori prva stvar. U suprotnom, priča će eskalirati, a kada se priča može doći i do nasilja. Nije prazna priča da humor može ublažiti ljutnju na više načina. Kad biste odbacili sve osim najvećeg samopouzdanja i humora, pobijedili biste. Osim toga, smanjit ćete vjerojatnost da se osjećate loše, s vremenom ćete cijeniti povećanu kvalitetu života.
Ovo bi vam moglo biti od pomoći. Dišite duboko i govorite riječi koje bi vam obično olakšale. Zamislite situaciju u kojoj ste mirni. Zapišite sve što smatrate zabrinjavajućim, učinkovitije je razmišljati kroz napisani odlomak i olovku. • Vježbanje, tjelesna aktivnost i ljutnja su oblik trošenja energije (koristite to kao prijevozno sredstvo). Najučinkovitije bi bilo sudjelovati u humanitarnim naporima koji uključuju pomaganje drugima da uklone nakupljeni stres i ljutnju i izazovu osjećaj smirenosti.