Usred neposredne ekonomske krize u Sjedinjenim Državama, Jeff Bezos, druga najbogatija osoba na svijetu, dao je upozoravajuću izjavu u kojoj savjetuje pojedince i kompanije da očuvaju svoje finansijsko blagostanje gomilanjem gotovinskih rezervi. Uz veliku svijest o pokazateljima koji upućuju na predstojeću recesiju, Bezos naglašava značaj spremnosti u suočavanju s potencijalno katastrofalnim ishodima, potkrepljujući svoje gledište primjerima opsežnih otpuštanja u više sektora i učvršćujući svoje uvjerenje da je krah tržišta neizbježan.

U svjetlu mogućnosti pogoršanja ekonomskih uslova, Bezos je preporučio američkim domaćinstvima da odlože kupovinu novih televizora, frižidera i automobila.

U svom savjetu vlasnicima malih preduzeća, Bezos je naglasio važnost davanja prioriteta akumulaciji gotovinskih rezervi umjesto ulaganja u novu opremu, naglašavajući važnost izbjegavanja rizika i usvajanja načina razmišljanja koji balansira između optimizma i spremnosti za potencijalne izazove.

Na sličan način kao i njegov prethodnik Bezos, Andy Jesse, koji je preuzeo ulogu izvršnog direktora u Amazonu prošlog ljeta, čini se da dijeli iste strahove u vezi sa potencijalnim ekonomskim padom. Kako bi se pripremio za potencijalno tešku finansijsku klimu, Amazon provodi mjere za smanjenje troškova, smanjenje rashoda i uvođenje zamrzavanja zapošljavanja za odabrane pozicije. Ove akcije su u skladu s upozorenjima istaknutih investitora, rukovodilaca, akademika i analitičara tokom cijele godine, koji su naglašavali napore Federalnih rezervi u borbi protiv eskalacije inflacije. Kako prenosi Mondo, inflacija je porasla na najviši nivo u četiri decenije, dostigavši ​​9,1 odsto u junu i ostala na 7,7 odsto u oktobru.

Kao sredstvo za ublažavanje uticaja inflacije, centralna banka Sjedinjenih Država brzo donosi strategije za usporavanje tempa ekonomske ekspanzije, uključujući implementaciju viših kamatnih stopa. Velika je vjerovatnoća da bi ove stope mogle premašiti 5%, što je prvi put od 2007. godine. Shodno tome, američki potrošači i preduzeća mogu se susresti s poteškoćama povezanim s rastom cijena, povećanim troškovima zaduživanja i ekonomijom koja se smanjuje.

Preporučujemo