Kupatilo je prostorija u našem donu čijem održavanju je potrebno posvetiti posebnu pažnju. Pored redovnog čišćenja svi volimo i kada kupatilo miriše a u nastavku saznajte kako da sami napravite osvježivać.

Ako vam ponestane potrebne količine toaletnog osvježivača ili sredstva za čišćenje, možete odmah preskočiti skupe gelove i kuglice. Postoji praktično i ekonomično rješenje koje može zadržati svježinu vaše WC školjke do 70 dana! Pametan trik koji uključuje gel kapsulu za perilicu posuđa. Jedan pristup je korištenje prazne posude za osvježivač zraka za WC: Kada se zadano punjenje potroši, umjesto da bacite kutiju, možete upotrijebiti kapsulu gela za pranje posuđa da napunite zadani spremnik. Pažljivo označite unutrašnjost kapsule iglom na više mjesta, to će s vremenom osloboditi sadržaj.
Zatvorite osvježivač i vratite WC školjke u prvobitni položaj. Ishod: sa svakim ispiranjem oslobađa se mala količina gela koji pospješuje čišćenje i poništava neželjene mirise. Napomena: Ova metoda nije namijenjena zamjeni redovitog čišćenja zahoda, ali može pomoći u održavanju svježine zahoda između čišćenja. Toaletni proizvodi napravljeni kod kuće, uključujući prirodne i organske varijante, su i štetni i osvježavajući. Druga popularna opcija su takozvane svjetlucave bombe, koje je jednostavno napraviti kod kuće, a djeluju kao prirodni dezodorans i sredstvo za čišćenje.
Sastojci: 1 1/3 funte sode bikarbone 1½ šalice limunske kiseline 1 žlica vode 30 kapi eteričnog ulja lavande. 30 kapi eteričnog ulja paprene metvice. 30 kapi eteričnog ulja citrusa. (ili mješavina onoga što odaberete) Postupak: Pomiješajte sodu bikarbonu s limunskom kiselinom u posudi. Pomiješajte vodu i eterična ulja u obliku fine maglice, ovo je idealno za izbjegavanje reakcije pjenjenja. lagano miješajte dok ne dobijete smjesu koja je podatna. Smjesu utisnite u silikonski kalup i ostavite da se suši nekoliko sati. Nakon što je formiran, spreman je za upotrebu.
- Primjena: Ubaciti nuklearno oružje u zahode. Učinkovito će eliminirati mirise, razdvojiti mirise i oplemeniti prostor. Koji je razlog za ove metode? Soda bikarbona: kemikalije koje uzrokuju neugodne mirise su neutralizirane. Limunska kiselina: pomaže u uklanjanju puževa. Eterična ulja: pružaju prirodnu aromu i blagotvoran učinak. Boce za perilicu posuđa: sadrže enzime i surfaktante koji su sposobni za čišćenje i obnavljanje. Zaključak Održavanje higijenskog dizajna i svježeg mirisa vašeg WC-a nije skupo niti štetno za okoliš. Mješavina organskih komponenti i malo kreativnosti može održavati vašu toaletu danima ili čak tjednima.
Bonus tekst:
Češnjak je poznat po svom snažnom okusu i mirisu, također je jedna od najstarijih ljekovitih biljaka i odavno je značajan dio prirodnog liječenja i globalne kulture. Češnjak je cijenjena ljekovita biljka koja ima dokumentiranu povijest dužu od pet tisućljeća. Podrijetlom iz središnje Azije, od tada se proširio na druga područja svijeta. U češnjaku su upakirane hranjive tvari koje jačaju imunitet i pružaju višestruke zdravstvene prednosti. Primarna komponenta češnjaka je alicin, koji je poznat po svojim protuupalnim, antivirusnim, gljivičnim i parazitskim svojstvima.
Češnjak je bio značajan za egipatsku kulturu, bio je cijenjen kao sveta biljka. Koristili su ga robovi kako bi povećali svoju snagu i dugovječnost, a nalazio se i u grobnicama faraona. U staroj Grčkoj i Rimu sportaši su jeli češnjak prije natjecanja i bitaka, vojnici su to radili prije vježbanja kako bi povećali svoju izdržljivost, snagu i otpornost na bolesti. Do 6. stoljeća češnjak se proširio u Indiju i Kinu, poznat je po svojim ljekovitim svojstvima.
Zbog svojih kulinarskih i ljekovitih svojstava češnjak je čest u svakom domu i svakom obroku. Sastavni je dio prehrane, jer je začin većini jela. Danas ga mnogi smatraju antibiotikom koji je prirodan i pomaže organizmu u borbi protiv raznih bolesti. Korisno ga je redovito konzumirati u sirovom stanju, a loš zadah možete ukloniti uz pomoć soka od limuna, jabuke, mente, mlijeka ili u kombinaciji s maslinovim uljem.