Kuvanje supe ponekad može biti izazovno i rezultat često ne ispadne kako bismo želeli. Ipak, supa ostaje kraljica porodičnih trpeza kod Slovena, posebno nedeljom. Cenimo je zbog njenog jedinstvenog ukusa i blagotvornih svojstava za zdravlje.

  • Dobrobiti Juhe su brojne.Juha je lijek koji može pružiti olakšanje za prehladu i gripu, kao i pomladiti tijelo nakonoći pretjeranog pijenja. Osim toga, juha ima sposobnost obnavljanja razine energije i jačanja imunološkog sustava.Proces kuhanja juhe ima potencijal poboljšati stanje kostiju i zglobova, posebno onih koji su slabi

Iako je kuhanje juhe dugotrajan proces, ishod je nesumnjivo nagrađujući. Obično se pri pripremi ove ukusne juhe odlučimo ukloniti sve nečistoće koje se mogu stvoriti na površini. Unatoč tome, možda bi se isplatilo zadržati te nečistoće jer sadrže dragocjeni kolagen, koji ima neizmjerne prednosti za osobe s reumatskim stanjima i pridonosi poboljšanju cjelokupnog zdravlja kože.

Za najbolju kvalitetu, kako u pogledu sastojaka tako iu pogledu pripreme, morate se odlučiti za najbolje dostupno meso i povrće.Prilikom pripreme juhe važno je odabrati kvalitetno meso i ukusno povrće. Mrkva, peršin, celer, poriluk i luk odličan su izbor, a povrće se može prethodno pirjati. Što dulje juhu pustimo da krčka, to će juha biti mirisnija.

Prilikom odabira komada mesa, korisno je odabrati komade koji sadrže kosti, poput vrata, batka ili prsa. Kosti, zglobovi i hrskavica obiluju kolagenom, koji ne samo da potiče zdravu kožu, kosu i nokte, već i poboljšava okus i djeluje kao prirodni zgušnjivač. Prava domaća juha trebala bi imati izdašnu količinu masnoće jer masni sloj na površini juhe hvata sve okuse i značajan dio hranjivih tvari. Osim toga, bitno je pravilno pripremiti povrće.
Kako bi se osiguralo zadržavanje vrijednih nutrijenata, medicinski stručnjaci savjetuju temeljito pranje povrća i ubacivanje u jela s netaknutom korom. Ne preporučuje se guljenje povrća prije kuhanja jer se time uklanja mnoštvo esencijalnih nutrijenata koji se nalaze odmah ispod kore.

Proces pripreme juhe zahtijeva strpljenje i vrijeme kako bi se maksimizirala njezina nutritivna vrijednost. Bitno je kuhati juhu polako i dulje vrijeme, idealno nekoliko sati. Započnite tako da pripremljeni lonac stavite na štednjak i ostavite da se krčka oko sat vremena ili najmanje tridesetak minuta bez povrća. Nakon što je meso prethodno kuhano, možete dodati povrće i nastaviti kuhati juhu na laganoj vatri još jedan do dva sata.

Kada je riječ o začinima, stručnjaci upozoravaju da se ne dodaju već pripremljene mješavine začina koje sadrže MSG. Poželjno je koristiti svježe sastojke umjesto oslanjanja na začine koji su poboljšani glutamatom. Važno je zabilježiti sve potencijalne alergene, poput MSG-a ili drugih sastojaka, na pakiranju kako bi se osigurala sigurnost pojedinaca koji bi mogli biti osjetljivi.

Postoji nekoliko uobičajenih pogrešaka koje ljudi rade prilikom pripreme brudeta.Pretrpavanje juhe prevelikim količinama tjestenine i nepravilan odabir mesa uobičajene su pogreške. Dok se neki odlučuju za perad, a drugi za govedinu, idealan pristup je kombinacija različitih vrsta mesa.Kako biste osigurali pravilnu pripremu povrća, ključno je temeljito oprati povrće i uključitiga s netaknutom korom.

Korištenje prirodnih sastojaka je bolje od uključivanja umjetnih baza i začina.
Za ovu juhu se ne preporučuje brzo kuhanje. Najbolje ga je kuhati dulje vrijeme na laganoj vatri.Postizanje savršene juhe zahtijeva strogo pridržavanje točnih omjera.Da biste pripremili ukusnu juhu ugodne arome, sakupite 10 kriški peršina, 4 poriluka, 1 stabljiku celera i dio kupusa. Ova kombinacija sastojaka zasigurno će zadovoljiti vaše nepce. Uživajte u jelu!

 

 

Preporučujemo