Advertisement - Oglasi

Danas na tržištu imamo ogorman broj proizvoda za raličite namjene a mi danas govorimo o osvježivaču zraka koji se stavlja u WC šolju i koji skoro svi koristimo. Međutim postavlja se pitanje da li to radimo ispravno.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
  • Ako koristite dezodorans za WC školjku, vjerojatno ste se susreli s poznatim problemom – vrh je obično savijen ispod daske WC školjke, a također je primijećeno da padne u WC školjku. Međutim, jednostavan trik koji je nedavno postao popularan može riješiti ovaj problem. Mnogi osvježivači koriste plastičnu kuku koja im pomaže pri vješanju na rub WC školjke, a kuglice ostaju povezane s vodom. Međutim, jedan koristan savjet s društvenih medija je da postoji jednostavnije i dosljednije rješenje.

Umjesto da osvježivač objesite preko ruba, možete ga postaviti ispod ruba WC školjke. To olakšava pričvršćivanje sjedala za pod, djeluje organiziranije i smanjuje se vjerojatnost da će ispasti kada spuštate ili podižete sjedalo. Zanimljivo je da promotivni materijali nekih proizvođača ne uključuju ovu metodu, već koriste tradicionalnu metodu instalacije. Ova jednostavna metoda može pomoći osvježivaču da ostane na licu mjesta dulje vrijeme, a istovremeno učiniti da vaš WC izgleda urednije. Povremeno su najučinkovitija rješenja najjednostavnija.

Bonus tekst:

Afričke kulinarske tradicije su opsežne i složene, formirale su ih tijekom nekoliko stoljeća različite kulture, lokacije i klime. Srž afričke prehrane je velika raznolikost autohtonih namirnica koje primarno potječu iz različitih klima i tradicija svake regije. U zapadnoj Africi klima je raznolika, u rasponu od tropske do sušne, a većinu sastojaka prehrane čine žitarice poput prosa, sirka i kukuruza. Ove se žitarice često koriste za pripremu uobičajenih jela kao što su “banku” i “fufu”. Fufu je uobičajena hrana, priprema se od pasiranog i kuhanog korjenastog povrća kao što je slatki krompir ili kasava, dok je banku čest prilog, radi se od kukuruza ili prosa.

Ova dva obroka puna su hranjivih tvari i osiguravaju potrebnu hranu za dnevne obveze. U zapadnoj Africi, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, kao i žitarice, imaju značajan utjecaj na prehranu. Značajan je njihov visok sadržaj proteina i vlakana, pa su idealan dodatak redovnim obrocima. Mahunarke su uobičajene u juhama ili varivima, a dio su jela navedenih u egusi, juhi koja obično sadrži sjemenke i često se spaja s mesom ili ribom. Istočni dio Afrike, koji ima vlažniju klimu koja je idealna za uzgoj raznovrsnog voća i povrća, posjeduje bogat izbor svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji. Na primjer, u Keniji, tradicionalni obrok od kukuruza koji se zove ugali popraćen je raznim povrćem i mesom.

Osim toga, uobičajeno je svježe voće poput manga, ananasa i papaje, koje se obično konzumira cijelo ili kao sok. U Sjevernoj Africi uzgoj aromatičnog bilja i začinskog bilja uspješan je zbog povoljne klime i uvjeta tla u regiji, što rezultira prehranom koja je istovremeno raznolika i začinjena. Temeljni koncept lokalne prehrane izražen je u receptima kao što su couscous, koji se dobiva od sitnih žitarica kuhanih na pari, i tagine, sporo kuhano jelo koje se priprema na jedinstven način. Sastojci poput janjetine i piletine obično se ugrađuju u ova jela, kao i začini poput kurkume, kumina i cimeta koji ovim receptima daju svojstva okusa.

U središnjoj Africi, bogatstvo kišnih šuma uzrokuje korištenje raznih izvora hrane u regionalnim jelima. Ovaj asortiman uključuje korijenje poput kasave i slatkog krumpira, kao i lišće koje se stavlja u variva i juhe. Popularno jelo pod nazivom “gulaš” priprema se kombinacijom mesa i povrća koje se često začinjava začinskim biljem i začinima iz lokalnog područja, a rezultat je snažan okus i značajna nutritivna vrijednost. Uz ove posebne regionalne značajke, fokus afričke kuhinje je na očuvanju prirodnih resursa i korištenju lokalnih namirnica.

Mnoge zajednice diljem zemlje sudjeluju u ekološki održivoj poljoprivredi i pripremi hrane koja smanjuje otpad dok maksimizira nutritivnu vrijednost hrane. Uobičajene metode konzerviranja hrane i produženog roka trajanja uključuju tradicionalne metode poput fermentacije, sušenja i dimljenja. Tipična afrička prehrana ima značajan utjecaj na zdravlje. Konzumiranje raznih cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.

PREUZMITE BESPLATNO!

KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo