Nagle promjene vremena i konstantno visoke temperature koje traju dulje vrijeme predstavljaju potencijalnu prijetnju ne samo osobama s kardiovaskularnim bolestima, već i cijeloj populaciji.

Svaki tjedan liječnici se susreću s porastom broja pojedinaca koji traže medicinsku pomoć, što rezultira stalnim rastom broja pojedinaca koji se liječe u bolnicama. Razlog za zabrinutost je rastući obrazac mladih građana koji izražavaju svoje brige i žalbe.

U razdobljima povišenih temperatura i toplinskih valova nužno je upozoriti na povećanu osjetljivost osoba s kroničnim bolestima, posebice u slučajevima kada zrak postane pretjerano vlažan i prelazi 70 posto. Kako bi očuvali dobrobit kardiovaskularnog sustava, stručnjaci ističu tri bitne smjernice: održavanje pravilne hidratacije, traženje utočišta u sjenovitim mjestima i suzdržavanje od naporne tjelesne aktivnosti.

U ljetnim mjesecima medicinski stručnjaci u potpunosti su svjesni porasta broja osoba koje se suočavaju s kardiovaskularnim problemima. Ovaj fenomen može se pripisati povišenim temperaturama koje potiču širenje krvnih žila, što rezultira smanjenjem krvnog tlaka. Posljedično, pojedinci se mogu susresti sa simptomima koji ukazuju na nizak krvni tlak, uključujući slabost, vrtoglavicu i nedostatak zraka. U težim slučajevima može čak kulminirati trenutnim gubitkom svijesti.


Tijekom gotovo dvotjednog trajanja visokih temperatura zabilježen je porast broja osoba koje su tražile liječničku pomoć, posebno zbog akutnog infarkta miokarda i pogoršanja već postojećih stanja. Profesor dr.

U razdobljima povišenih temperatura, osobe s kardiovaskularnim problemima trebale bi veliku važnost pridavati održavanju zdrave prehrane. Stručnjaci s područja medicine preporučuju znatno povećanje konzumacije voća, povrća i ribe, uz istovremeno smanjenje unosa slatke i masne hrane.

Osim toga, potrebno je pažljivo razmotriti vrstu tekućine koja se konzumira, budući da određeni izbori mogu pogoršati stanje pacijenta, ističući njezinu najveću važnost.

Preporučujemo