Naša nevjerojatna kućna čarolija može pretvoriti vaše tepihe u netaknute oaze čistoće! Samo zamislite: jednim trljanjem vaš će tepih biti oslobođen prljavštine, mirisa i tvrdih mrlja—činit će se kao da ih uopće nije bilo! Dobro je poznato da je održavanje čistoće u domu ključno za dobrobit naše obitelji. Stoga je važno redovito čistiti kućanske predmete. Posebno su tepisi posebno osjetljivi na prljavštinu, prašinu i bakterije.
- Ne morate se brinuti oko trošenja puno na profesionalno kemijsko čišćenje. Imamo nevjerojatnu metodu čišćenja tepiha koju možete jednostavno isprobati sami! Evo što vam je potrebno: – 1 žlica deterdženta za pranje rublja – 1 žlica sode bikarbone – 1/3 šalice octa – Topla voda Priprema je jednostavna: – Pomiješajte prašak za pranje i sodu bikarbonu u bočici s raspršivačem.
– Ulijte ocat. Dodajte vruću vodu u sve sastojke i dobro promiješajte dok se sve potpuno ne otopi. U ovom trenutku, razgovarajmo o aplikaciji: – Započnite temeljitim usisavanjem tepiha. – Zatim nanesite pripremljenu otopinu na tepih. – Ostavite da odstoji otprilike 15 minuta. – Nakon toga četkom temeljito očistite tepih.
- Vlažnim ručnikom obrišite pjenu koja sadrži nečistoće. – Na kraju još jednom isperite tepih čistom vodom. To je sve! Vaš će tepih ponovno izgledati sjajno, čist i revitaliziran. Najbolji dio je to što ovaj proizvod ne sadrži štetne kemikalije, što ga čini potpuno sigurnim za kućanstva s kućnim ljubimcima, djecom i osobama s alergijama. Uživajte u svom svježem i ugodno mirisnom domu!
BONUS TEKST
Evo što bi se moglo dogoditi ako odete predaleko. Ako volite jesti konzerviranu tunu s rižom, tjesteninom ili salatom kao svoj lagani obrok, imamo neke nesretne vijesti za vas. Jedna konzerva tune ima 18,11 mikrograma žive, dok je maksimalni tjedni dopušteni unos žive 1,6 mikrograma po kilogramu tjelesne težine.
- Stoga je važno paziti koliko konzervirane tune jedete. Studija provedena na Sveučilištu Binghamton u New Yorku, koja je objavljena u časopisu “Food and Function”, izaziva zabrinutost oko sadržaja cinka u konzerviranoj tuni. “Povećanje propusnosti crijeva je štetno jer omogućuje tvarima koje bi trebale ostati izvan krvotoka da uđu u njega. Ovo stanje, koje se naziva ‘sindrom propusnih crijeva’, ima potencijal dovesti do multiple skleroze.
U biti, imunitet tijela pati zbog materijala koji se apsorbiraju kroz narušenu crijevnu barijeru,” objašnjava Gretchen Mahler, vodeća znanstvenica studija. Povišene razine cinka u tijelu mogu rezultirati simptomima poput povraćanja, mučnine, gubitka svijesti i vrućice, dok prekomjerne količine mogu dovesti do smanjene razine željeza i glukoze. U konačnici, možemo utvrditi da umjerena konzumacija konzervirane tune nije štetna za naše zdravlje.