Advertisement - Oglasi

Kineska drevna filozofija Feng šui se odnosi na omogućavanje slobodnog protoka pozitivne energije u našem domu i ona ima svoje principe i načela. Danas govorimo o privlačenju blagostanja.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Svakodnevna eskalacija globalne ekonomske krize tjera većinu pojedinaca da egzistiraju od jedne plaće do druge. U potrazi za povećanom financijskom stabilnošću, neki koriste različite strategije. Prema načelima Feng Shuija unutar kineske filozofije, ključno je slijediti određene smjernice kako bi se postigla bolja financijska situacija. Intrigantne metode i tradicije utemeljene na narodnim vjerovanjima naših baka primjer su pristupa koje su žene koristile za njegovanje sreće, zdravlja i prosperiteta u svojim kućanstvima.

Ovi cijenjeni običaji i prakse nadilaze puke kulturne artefakte; oni su zamršeno utkani u tapiseriju tradicije i često rezoniraju s načelima kineskog Feng Shuija. U današnje vrijeme, Sensa nas poziva da istražimo sedam praksi za koje se smatra da uklanjaju negativnu energiju iz doma, a istovremeno pozivaju na pozitivna iskustva. Važnost čistog doma: Povijesno gledano, uredan i besprijekoran stan bio je vitalan za zdravlje i dobrobit obitelji. Vjerovalo se da nečisti podovi mogu dovesti do financijskih poteškoća, dok se za čiste smatralo da privlače bogatstvo.

Ovo uvjerenje naglašava kontinuirani prioritet pedantnog čišćenja podova. Osim toga, tradicija korištenja mirisnih svijeća općenito je prepoznata kao sredstvo za povećanje energije u kućanstvu. Ta se praksa održala u suvremeno doba, budući da miris svijeća stvara ugodan ambijent i potiče pozitivnu energiju u cijelom životnom prostoru. Svježe cvijeće: bake tvrde da svježe cvijeće u kući potiče atmosferu sreće i ljubavi. Ovi botanički elementi ne samo da uljepšavaju interijer, već i svojom prisutnošću i održavanjem pomažu u ublažavanju stresa i poboljšanju raspoloženja.

Iako se smatra da biljke crpe pozitivnu energiju, one zahtijevaju njegu i brigu, što u konačnici doprinosi njegovanju harmonije u okolišu. Talismani i amuleti: žene su koristile razne talismane i amulete za privlačenje sreće. Među omiljenim odabirima bile su potkove, djeteline s četiri lista i kamenje, jer se smatralo da ovi predmeti imaju sposobnost čuvanja i privlačenja sreće. Često su ih izlagali u domovima ili ih nosili kao privjeske. Vjeruje se da miris pečenja potiče harmoniju i jača obiteljske veze, što objašnjava zašto su naše bake često radile kolače i pripremale domaća jela.

  • Miris svježe pečenog kruha ili kolača koji dopire iz kuhinje kroz povijest se smatrao simbolom sreće, zdravlja i blagostanja, dok domaća jela značajno pridonose stvaranju toplog i primamljivog okruženja. U potrazi za srećom, žene su svakodnevno pokušavale eliminirati suvišne stvari odbacivanjem, recikliranjem ili doniranjem onih koje su prestale služiti svrsi. Kako bi potaknuli organizirane prostore i omogućili dotok svježe, pozitivne energije, odložili su staru odjeću, oštećeni namještaj, prazne posude, novine i razne druge dotrajale stvari.

Ventilacija u stambenim okruženjima: Prevladavala je rutina otvaranja prozora kako bi se omogućila ventilacija prostorija, promičući protok svježeg zraka u cijelom domu. Svjež zrak se smatrao simbolom zdravlja i vitalnosti. Smatralo se da redovito otvaranje prozora olakšava raspršivanje negativne energije unutar doma, čime se omogućuje slobodno kolanje pozitivne energije i potiče skladno i zdravo okruženje. Običaji i vjerovanja preneseni od naših baka nadilaze jednostavne povijesne ostatke; nude značajne smjernice za suvremeni život. Održavanje čistoće u domu, briga o biljkama, korištenje talismana, uživanje u aromi svježe pečenih proizvoda, uklanjanje nereda i osiguravanje odgovarajuće ventilacije mogu doprinijeti uzgoju pozitivne i zdrave energije u vašem životnom prostoru, što u konačnici povećava sreću, zdravlje i opću dobrobit.

BONUS:

Spavanje je fenomen koji se doživljava posvuda, no naše je razumijevanje ove intrigantne pojave još uvijek prilično ograničeno. Snovi, osebujni aspekt ovog iskustva, dijele svi pojedinci, bez obzira na to koliko ih se živo sjećaju. U prosjeku, pojedinci provedu otprilike dva sata sanjajući svake noći, a većina tih snova odvija se tijekom REM faze sna, obilježene pojačanom moždanom aktivnošću. Iako se može činiti da snovi traju dulje, oni obično traju samo nekoliko minuta.

Osim toga, prilično je neuobičajeno da 12% pojedinaca doživi snove samo u crno-bijeloj tehnici, brojka koja je bila još značajnija prije uvođenja televizije u boji. Nadalje, fascinantno je promatrati koliko blisko naši snovi odražavaju naša iskustva iz stvarnog života, obuhvaćajući aspekte kao što su stres, želje, strahovi i rutinski događaji. Snovi često služe kao mehanizam putem kojeg naš mozak obrađuje emocije i rješava probleme.

PREUZMITE BESPLATNO!

KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo