Advertisement - Oglasi

Prilikom pranja veša u mašini većina domaćica pored deterdženta dodaje i omekšivač koji pored toga što naš već čini mekšim mu daje i lijep miris. Međutim možete i sami napraviti prirodni omekšivač.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Ako ste alergični ili preferirate prirodne alternative za kućanske poslove, savjetuje se pranje bez upotrebe omekšivača. Zamijenite ga kombinacijom proizvoda koje vjerojatno imate kod kuće. Dok omekšivač poboljšava mekoću i miris tkanine, slične rezultate moguće je postići i bez njegove uporabe. Potražite smjernice i pokažite svoje povjerenje ovom inovativnom rješenju koje nudi portal. Korištenje omekšivača zaglađuje vlakna, osiguravajući da odjeća izgleda uredno i ima ugodan miris. Ipak, većina omekšivača sastoji se od raznih kemikalija.

 Prisutnost alergija može imati štetan utjecaj na vaše cjelokupno zdravlje. Srećom, potpuno je izvedivo oprati odjeću bez upotrebe omekšivača. U samo nekoliko sekundi možete napraviti prirodni omekšivač za rublje koji ne samo da djeluje učinkovito, već i odiše ugodnim mirisom. Pokazalo se da je ovaj patent učinkovit čak i za pojedince koji ne pate od alergija, ali žele održavati okoliš bez kemikalija kod kuće. Koja je metoda za pranje bez upotrebe omekšivača? Moguće je napraviti domaći omekšivač i miris koristeći samo tri sastojka. Stavite jednu šalicu soli u odgovarajuću posudu.

Može se koristiti ili morska sol ili Epsom sol. Bilo koja od ovih opcija će revitalizirati tkanine, eliminirati ostatke deterdženta i spriječiti blijeđenje. Slika ljubaznošću Pixabaya. Dodatno dodajte pola šalice sode bikarbone. To će pomoći u uklanjanju neugodnih mirisa i poboljšanju svježeg mirisa. Na kraju dodajte 20 do 30 kapi željenog eteričnog ulja. Dobro pomiješajte sve sastojke i premjestite smjesu u dobro zatvorenu posudu. Tijekom pranja poželjno je dodati 2 do 4 žlice ovog proizvoda u bubanj zajedno s rubljem. Umjesto omekšivača, preporučljivo je uliti ocat u za to predviđenu ladicu.

Revitalizira nijanse i poboljšava teksturu tkanina, čime se olakšava proces glačanja odjevnih predmeta. Koje se alternative mogu koristiti umjesto omekšivača? Korištenje kombinacije soli i sode bikarbone nije jedina dostupna metoda za pranje bez upotrebe omekšivača. Usporedni rezultati mogu se postići korištenjem alternativnih kućnih lijekova. Umiješajte 40 grama limunske kiseline i nekoliko kapi ulja čajevca u 220 mililitara vode. Sve sastojke dobro pomiješajte i stavite u hermetički zatvorenu posudu.

  • Upotrijebite 2 do 3 žlice proizvoda za pranje rublja. Pomiješajte pola šalice octa s jednom i pol žličicom sode bikarbone. Nadalje, dodajte 10 kapi eteričnog ulja. Kombinirajte i iskoristite cijelu pripremljenu dozu za jedno pranje. Koji su koraci za stvaranje vlastitog deterdženta za pranje rublja? Sada ste informirani o načinu pranja rublja bez upotrebe omekšivača. Možda također razmišljate koje bi se alternative mogle upotrijebiti umjesto kupljenog deterdženta za pranje rublja. Formulacija za izradu domaćeg deterdženta za pranje rublja je jednostavna.

Naribati 300 grama marsejskog sapuna. Add: Tri stotine grama natrijevog bikarbonata. Dvjesto grama natrijevog perkarbonata (po izboru). Tri stotine grama natrijevog bikarbonata. Instructions: Omjeri sastojaka mogu se prilagoditi prema potrebi, kao što je povećanje količine sode bikarbone ako se koristi tvrda voda. Osim toga, možete dodati nekoliko kapi eteričnog ulja kako biste poboljšali miris proizvoda. Sve sastojke temeljito promiješajte i stavite u dobro zatvorenu posudu za pohranu. Koristite ga za pranje rublja na isti način kao što biste koristili standardni deterdžent za pranje rublja.

Bonus tekst:

Češnjak, poznat po svom snažnom okusu i prepoznatljivoj aromi, jedna je od najstarijih ljekovitih biljaka, koja je odigrala ključnu ulogu u kulturnim praksama i prirodnim tradicijama liječenja diljem svijeta. S poviješću koja se proteže preko pet tisućljeća, češnjak je cijenjen zbog svojih ljekovitih svojstava. Potječe iz središnje Azije, a raširen je u razne dijelove svijeta. Bogat hranjivim tvarima, češnjak jača imunitet i pruža brojne zdravstvene prednosti. Primarni aktivni spoj u češnjaku, alicin, poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim učincima.

U drevnoj egipatskoj kulturi češnjak je imao veliki značaj, smatran je svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi ojačali njihovu snagu i otpornost, a ostaci češnjaka otkriveni su u grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i u Rimu, sportaši su uzimali češnjak prije natjecanja, dok su ga vojnici konzumirali prije ulaska u bitke kako bi povećali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao u Indiju i Kinu, gdje je stekao priznanje za svoja terapeutska svojstva. S obzirom na svoje kulinarske i ljekovite prednosti, češnjak je nezaobilazan sastojak svakog domaćinstva i obroka.

Zauzima značajno mjesto u prehrani, a djeluje kao začin u gotovo svim varijantama jela. U suvremeno doba mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv niza bolesti. Preporuča se redovita konzumacija u sirovom obliku, a loš zadah može se učinkovito riješiti korištenjem soka od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.

PREUZMITE BESPLATNO!

KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Preporučujemo