Tijekom svog života Barbara Daley Baekeland uživala je u velikom bogatstvu. Bila je udana za zadivljujućeg i primamljivog Brooksa Baekelanda, čija se loza može pratiti do poznatog kemičara Lea Baekelanda, zaslužnog za izum plastike. Kao istaknuta figura u krugovima više klase, Barbara je slavljena kao jedna od najzadivljujućih osoba u New Yorku, a njezino je upečatljivo prisustvo čak zaslužilo njezina pojavljivanja u cijenjenim modnim časopisima poput Voguea i Harper’s Bazaara, gdje je bila vrlo tražena kao model.
Skriveno ispod golemog bogatstva bilo je duboko i urođeno ludilo koje je na kraju rezultiralo njezinom smrću. Kada je Barbara imala samo 10 godina, proživjela je potresnu tragediju gubitka oca, koji je tragično okončao vlastiti život. Sam je lukavo orkestrirao njegovu smrt da izgleda kao nesretan slučaj, isključivo motiviran željom da osigura obiteljsko nasljedstvo. Istodobno, Barbarina je majka već nekoliko godina prije Barbarinog rođenja doživjela teški psihički slom. Naslijedivši majčinu genetsku sklonost, Barbara je postala ranjiva na epizode dubokog i razornog ponašanja.
Iako je prepoznao Barbarinu privlačnost i njezin snažan osjećaj sebe, Brooke Bekeland otkrila je da se njihov brak raspao zbog njezine nevjere i nepoštenja. Od samog početka njihove veze, prevarila je Brookea lažno tvrdeći da je trudna, navodeći ga da je oženi pod lažnim izgovorima, samo da bi kasnije otkrila da ona zapravo ne čeka dijete. Nakon određenog vremena, par je doživio radost dočeka svog prvorođenca, sina po imenu Antonio Toni Bekeland. S velikim ponosom, obitelj Bekeland predstavila je Tonija društvu, prikazujući ga kao izvanredno čudo koje odiše zadivljujućim šarmom i karizmom.
Nakon što je otkrivena njegova homoseksualnost, Toni se našao u sukobu s pomno osmišljenim svijetom koji su stvorili njegovi roditelji. Barbara Daley Baekeland, obuzeta intenzivnom željom da njezin sin prigrli heteroseksualnu zajednicu, pribjegla je ponuditi mu usluge seksualnih radnica u pogrešnom pokušaju da “izliječi” njegovu homoseksualnost. Sredinom 1960-ih brak između Barbare i Brooksa bio je na rubu raspada. Brooks, koji se bori s homoseksualnošću svog sina i umiješan u nedopuštenu vezu s jednim od Tonyjevih kolega studenata, naposljetku je odlučio raskinuti brak s Barbarom.
Po preseljenju u London, Barbara Bekeland, strastvena putnica, ostala je iza Tonija. Njihova povezanost bila je toliko duboka da su Barbara Daley Baekeland i njezin sin bili nerazdvojni cijelo to vrijeme. Neosporna je činjenica da je Barbarina jedina životna misija bila obratiti sina, jer je priznala da mu nijedna druga žena nije uspjela “otvoriti oči”. S nepokolebljivom odlučnošću preuzela je na sebe da bude ta koja će dovesti do njegovog obraćenja. Tijekom njihova sastanka, detektiv je primijetio Tonijevu nevoljkost, osobito kad su mirno naručili kinesku hranu preko telefona. Nakon tragičnog ubojstva svoje majke, Toni je potražio psihijatrijsko liječenje u vrlo sigurnoj ustanovi. Uz pomoć utjecajnih veza uspio je izdejstvovati puštanje na slobodu 21. srpnja 1980. godine.
Nakon odlaska, preselio se u dom svoje bake u New Yorku. Zapanjujućim obratom sudbizne, samo tjedan dana nakon dolaska, pokušao je nožem ubiti svoju baku. Čudom, žena je preživjela, ali Tonijeve akcije su brzo rezultirale njegovim zatvaranjem u zatvorsku ćeliju. Samo nekoliko sati prije nadolazećeg suđenja, Toni je otkriven mrtav u svojoj ćeliji, nakon što je tragično odlučio okončati vlastiti život gušenjem plastičnom vrećicom stavljenom preko glave. Film Wild Grace zadubit će se u burnu vezu između Barbare Daly Baekeland i njezinog sina, kako je Brooks Baekeland u svom epitafu opisao kao “veliko razočaranje u smislu inteligencije.