Iako se upotreba posipa, odnosno zaprške u modernoj kuhinji znatno smanjila, još uvijek postoje mnoga jela koja jednostavno ne mogu bez njih. To je zato što posipi služe za povezivanje sastojaka, što rezultira gušćim konačnim proizvodom. Unatoč sve manjoj popularnosti, posipi ostaju neizostavan sastojak mnogih kulinarskih kreacija.
Starija populacija trebala bi se kloniti škropiva zbog njihove potencijalne štetnosti. Međutim, kako bi se ublažila ova šteta, moguće je koristiti brašno i mast u umjerenim količinama. Na taj način se mogu učinkovito izbjeći negativni učinci škropiva. Smjesa za posip sastoji se od jednakih dijelova mekog ili polumekog brašna i masti. Da biste postigli svjetliju nijansu za bijele juhe ili umake, preferirani izbor je maslac, margarin ili biljna mast. S druge strane, za jela koja zahtijevaju smećkastu nijansu, kao što su tipična jela, koristi se ulje ili mast. Obično se dodaje kao završni sastojak, nakon posipa slijede samo lakši začini, ako ih ima.
Za savršeni posip potreban je jednak omjer mekog brašna i masti. Margarin ili maslac preferiraju se za svijetle umake i bijele juhe, dok su ulje ili mast prikladni za crvenkasta jela. Ključno je da posip u jelo dodate tek pred kraj. Zagrijte masnoću u tavi, a zatim dodajte potrebnu količinu brašna u tavu. Kako se brašno počne pržiti, počet će se pjeniti. Kako biste postigli svjetliju boju, suzdržite se od duljeg kuhanja brašna. No, za obična jela preporuča se pržiti brašno dok ne dobije zlatnosmeđu boju. Kako biste spriječili stvaranje grudica unutar smjese, dodajte hladnu vodu polako i postupno, uz stalno miješanje smjese. Tekućinu treba dodavati u malim količinama dok smjesa ne postane glatka i konzistentna.
Osim korištenja vruće tekućine izravno iz hrane koja se kuha, ključno ju je promiješati. Preporuča se kuhati juhu minimalno 20 minuta, a krem juhe i umake do 30 minuta, kako se ne bi osjetio miris sirovog brašna. Potrebna količina posipa ovisi o jelu o kojem se radi. Za kremastu bijelu juhu preporuča se umiješati 50 grama masti i 50 grama brašna na svaku litru utrošene tekućine. Za zgušnjavanje juhe od povrća ili mesa preporuča se dodati po 40 grama masti i brašna. Rjeđe korištene juhe od povrća ili ribe zahtijevaju kombinaciju 30 grama masti i 30 grama brašna. Za pripremu svijetlog umaka pomiješajte 40 grama masti i 40 grama brašna. U smjesu dodajte 500 mililitara tekućine.