Suprug Joy Winsroy, Les, počeo je izlučivati ​​sve neugodniji miris, zbog čega mu je opetovano skrenula pozornost na problem. Jasno je dala do znanja da njegove higijenske navike nisu u redu i zahtijevala hitnu akciju.

Bez obzira na to koliko je moj muž inzistirao na svojoj nevinosti, nisam mogla ignorirati truli miris koji je ispunjavao sobu. Bio je to nadmoćan miris zbog kojeg sam se osjećala nelagodno i nisam mogla pronaći mir. U intervjuu za CNSNews, Joy je otvoreno podijelila svoju nelagodu, opisujući prisutnost neugodnog mirisa koji kao da ju je obavijao. Motivirani da otkriju istinu, odlučili su potražiti liječnički savjet, što je dovelo do toga da Wes dobije dijagnozu Parkinsonove bolesti, što im je zauvijek promijenilo živote.

Kako bi prevladali ovo izazovno neurodegenerativno stanje, Joy i Wes obratili su se grupama za podršku, gdje su se povezali s drugima koji se suočavaju s istim problemima. Nakon sudjelovanja u grupnim sastancima, Joy je brzo prepoznala poznatu aromu koju je prije otkrila kako izvire iz njezina supružnika. Kako bi potvrdili ženine tvrdnje, istraživači specijalizirani za Parkinsonovu bolest proveli su niz olfaktornih testova, a Joy je bez napora obavila svaki test s besprijekornim rezultatima.

Joyev postojan neobičan miris može se pripisati suptilnim promjenama na našoj koži za koje nedavna znanstvena otkrića sugeriraju da su povezane s Parkinsonovom bolešću. S našim razumijevanjem ovog znanja, sada posjedujemo sposobnost otkrivanja ove kronične bolesti u ranim fazama. Parkinsonova bolest (PD) je progresivni poremećaj koji utječe na središnji živčani sustav. Dr. James Parkinson, engleski liječnik, prvi je dokumentirao početne simptome ovog stanja 1817. godine, nazivajući ga paralizom koja se tresla. Istraživači su tek 1960-ih godina identificirali patološke i biokemijske promjene koje se događaju u mozgu pacijenata s PD-om, što je dovelo do razvoja prvog učinkovitog lijeka za ovu bolest. Obično se degenerativne promjene očituju u određenom dijelu mozga poznatom kao substantia nigra, odgovornom za proizvodnju dopamina, neurotransmitera ključnog za glatko i precizno kretanje. Obilježje Parkinsonove bolesti značajan je nedostatak dopamina, što dovodi do simptoma koje imaju osobe s PD-om.

Primarni ciljevi liječenja Parkinsonove bolesti (PD) uključuju učinkovitu kontrolu simptoma, minimiziranje ili sprječavanje svih potencijalnih dugoročnih štetnih učinaka povezanih s liječenjem te usporavanje ili zaustavljanje napredovanja bolesti. Nedavna istraživanja iz kliničkih ispitivanja pokazuju da upravljanje simptomima daje bolje rezultate u usporedbi s fokusiranjem isključivo na napredovanje bolesti ili neuroprotekciju. Unatoč tome što je progresivno i neizlječivo neurološko stanje, PD se još uvijek može liječiti lijekovima, omogućujući pojedincima da održe očekivani životni vijek sličan životnom vijeku opće populacije, osobito pri korištenju modernih lijekova.

Preporučujemo